Özgür Özel: İmamoğlu kazanırsa 4’te 4 yapacak, cumhurbaşkanı adayı olması için elimden geleni her şeyi yaparım

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV özel yayınında soruları yanıtladı, seçim sürecindeki tartışmalara ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Özel’in açıklamalarından satır başları şöyle:

İYİ PARTİYLE İŞBİRLİĞİ ZAAFİYETE UĞRATTI: İYİ Parti ile işbirliği sandık güvenliği açısından bizi zafiyete uğrattı. İstanbul örgütümüz o kadar güçlü sandık güvenliği alan bir örgüt ki… Orada bir sıkıntı olmaz.

İlk günden beri Hatay’daki tansiyon Twitter’daki tansiyonun birbirinden farklı olduğunu doğrudan ölçümlerle gördüm. İzmir’de 21 tane aday değiştirmişiz.

PERVİN ÇAKAR OLAYI: Pervin Çakar’ın elini öptüm diye kıyameti kopardılar. Bir İsrailli bir Alman opera sanatçısının elini öpünce bir şey yok Kürt opera sanatçısının elini öpünce olay oluyor. Yine gideyim yine öperim.

BÜYÜKŞEHİRLER: Üç tane ikiz bekliyoruz. Manisa-Denizli Bursa-Balıkesir, Malatya-Adıyaman’da iyi sonuç bekliyoruz. Büyük ittifaklarla kazandığımız şehirleri tek başına elimizde tutmaya çalışıyoruz. Ankara’da 10 belediyeyi geçersek kimse şaşırmasın. Herkes Kırıkkale’ye dikkat etsin, Giresun’u da geri alıyoruz.

İMAMOĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI: Artık ölçme değerlendirme çabasındayız. Ekrem İmamoğlu kazanırsa 4’te 4 yapacak. Ki canı gönülden istiyoruz, bekliyoruz. Üçüncü başarısından sonra Ekrem İmamoğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ı anketlerde çok rahat yenen bir yöndeydi. Ben öyle bir görüntüyü görürsem, Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olması için elimden geleni her şeyi yaparım. Eğer Ekrem Bey başarı gösteremezse, başka biri gösterirse Ekrem Bey de onun arkasına geçer.

DEM PARTİ: Cumhuriyet Halk Partisi için neyle övünürsünüz deseler. İlk şunu söylerim, ‘bütün partilerle bayramlaşabilen tek parti biziz.’ Biz DEM ile siyasi ilişkiler dahilinde görüşmeler yaptık. AKP ve MHP bu görüşmeyi yapmaz ama Meclis’te arka odada sarılırlar. MHP ve HDP’nin grup başkan vekilleri çok samimidir. Olması gereken de budur. Biz arkada beraber yemek yeriz. Kamera önünde ben bunları sürdürdüğümde ‘demleniyor’ oluyorum. İçeride bunları yapıp dışarıda küsüz diyenler milliyetçi oluyorlar. Kapalı kapılar ardında da görüşüyorlar. Bunu en çok yapan da AKP’dir. Yapmasını da şeytanlaştırmam. Kapının önünde el sıkışana ‘demleniyor, hain teröristle el sıkışıyor’ derler. A Haber vermeyince millet görmeyince bu iki yüzlülük yaşanıyor. Benim buna bir itirazım var bunu söyleyeyim.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x